Przejdź do treści

BAŁUTY:

1

Św. Teresy 91

Kapliczka przy ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 91

Bałuty, Żabieniec. Duża postać Jezusa w koronie, w lewej ręce trzymającego krzyż przewyższający całą postać. Całość na murowanym prostym cokole. Na cokole napis.

Jaskółcza – Pszczelna

Kapliczka przy skrzyżowaniu ulic Jaskółczej i Pszczelnej

Bałuty, Łagiewniki. Kapliczka „domkowa” umieszczona na słupie, położona między drogą a zabudowaniami.

Rydzowa – Lniana

Kapliczka przy skrzyżowaniu ulic Rydzowej i Lnianej

Bałuty, Teofilów. Pierwotnie zlokalizowana była w innym miejscu (tam, gdzie obecnie znajduje się rondo), jednak w czasie przebudowy ulicy przeniesiono ją tuż obok.

Przyklasztorze – Godlewskiego

Kapliczka na rogu ulic Przyklasztorze i Godlewskiego

Bałuty, Łagiewniki. Kapliczka jest wbudowana w betonowe ogrodzenie na skrzyżowaniu ulic. W środku figurka Matki Boskiej i drewniany krzyż na samej górze.

Okólna 185

Kapliczka przy ul. Okólnej 185

Bałuty, Łagiewniki. Kapliczka blisko parkingu przy Sanktuarium. Betonowy pomnik z figurą Świętego Antoniego, która osłoniona jest plastikową wiatą z daszkiem.

Wycieczkowa 77

Kapliczki św. Rocha i św. Antoniego przy ul. Wycieczkowej 77

Bałuty, Łagiewniki. Dwie niewielkie drewniane kaplice powstałe w 1676 r. Przeniesiono je na początku XVIII w. z miejsca, w którym obecnie się znajduje kościół Franciszkanów P.W. Św. Antoniego.

Aleksandrowska 20

Kapliczka przy ul. Aleksandrowskiej 20

Bałuty, Teofilów. Kapliczka ukryta między drzewami w pobliżu bloków. Stan bardzo dobry, zadbana i odmalowana.

Zgierska 17

Kapliczka przy ul. Zgierskiej 17

Bałuty, Stare Bałuty. Kapliczka wbudowana w ścianę kamienicy. Kiedyś była o wiele większa, występowała w formie krzyża i symbolizowała granicę po między miastem Łodzią a wsią Bałuty.

Szczecińska – Warzywna

Kapliczka na rogu Szczecińskiej i Warzywnej

Bałuty, Kochanówka. Kapliczka murowana zakończona metalowym krzyżem, otoczona niewysokim płotkiem (zamkniętym na zapięcie rowerowe). Kapliczka ma kilka okienek, w których umieszczono figurki Maryi i Jezusa. Figurek jest kilka i patrzą one na 3 strony.

Szczecińska 141

Kapliczka przy ul. Szczecińskiej 141

Bałuty, Teofilów Przemysłowy. Murowana kapliczka w kolorze białym, zakończona metalowym krzyżem. Otoczona niewysokim płotem. Z przodu znajdują się szklane drzwiczki (przez które nic nie widać). Po ich otwarciu okazuje się, że jest tam figura Maryi.