Przejdź do treści

POLESIE:

31

Olimpijska 5

Kapliczka przy ul. Olimpijskiej 5

Polesie, Retkinia. Mała nadrzewna kapliczka domkowa z obrazkiem Matki Boskiej w koronie, z orłem na piersiach. Po wizerunkiem widoczny napis „Królowo Polski”.

Retkińska – Zagrodniki

Kapliczka przy ul. Retkińskiej w pobliżu ul. Zagrodniki

Polesie, Retkinia. Metalowy krzyż na murowanej podstawie. Dodatkowo podstawa otoczona trzema stopniami.

Krakowska – Wilsona

Kapliczka przy ul. Krakowskiej w pobliżu ul. Wilsona

Polesie, Złotno. Płotek z siatki ogrodzeniowej. Przy kapliczce posadzono kwiaty. Ogrodzony teren jest bardzo zadbany. Przed ogrodzeniem po obu stronach proste ławki drewniane.

Srebrzyńska – Jarzynowa

Kapliczka na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Srebrzyńskiej i Jarzynowej

Polesie, Zdrowie. Pierwotnie kapliczka wisiała na innym drzewie. Po jego ścięciu mieszkanka tego terenu zdjęła kapliczkę, przechowała w swym domu, znalazła osobę, która kapliczkę odrestaurowała. Po tym kapliczkę zawieszono na innym pobliskim drzewie.

Wileńska – Bandurskiego

Kapliczka na rogu ulic Bandurskiego i Wileńskiej

Polesie, Karolew. Kapliczka domkowa z figurką Matki Boskiej na postumencie z napisem Fatima, przeszklona od przodu, niebieskie tło, z boku mały koszyczek sztucznych kwiatów.
Kapliczka umieszczona na drewnianym niewysokim słupie.

Krzemieniecka – Grodzieńska

Kapliczka na ul. Krzemienieckiej przy ul. Grodzieńskiej

Polesie, Zdrowie. Kapliczka nadrzewna zlokalizowana na skraju Rezerwatu Przyrody Polesie Konstantynowskie. Obiekt ogrodzony.

Szczecińska – Podchorążych

Kapliczka na rogu ulic Szczecińskiej i Podchorążych

Polesie, Złotno. Krzyż umieszczony jest przy prawej stronie drogi (w kierunku Konstantynów Łódzki, zachodnia strona ul. Szczecińskiej) na skrzyżowaniu ulic.

Złotno – Legnicka

Polesie, Złotno. Kapliczka znajduje się nieopodal przejścia dla pieszych, na obszarze porośniętym trawą obok chodnika. Wolnostojąca bryła. Kapliczka zadbana, pomalowana.

Złotno – Podchorążych

Krzyż na rogu ulic Złotno i Podchorążych

Polesie, Złotno. Wysoki krzyż, kapliczka otoczona z trzech stron przez jezdnię. Drewno krzyża jest dość stare, widać pęknięcia.

Stare Złotno 60

Kapliczka przy ul. Stare Złotno 60

Polesie, Złotno. Kapliczka znajduje się przy drodze szutrowej, na prywatnym terenie udostępnionym na rzecz lokalnej społeczności realizującej obrzędy religijne. Obecna forma kapliczki jest jej drugą wersją. Pierwotnie była otynkowana, pomalowana na biało